Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret40092
CANLI YAYIN
CANLI YAYIN GİRİS
KAMPANYA
KAMPANYA DETAY
1 DOLARA ALARM
KAMPANYA DETAY
CANLI DESTEK
CANLI DESTEK

ANASAYFA


     MERKEZİ UYDU SİSTEMİ

   
Üretici : By Doktorboom
        Detaylar
 
 
Detaylar

1-) Merkezi uydu sistemi nedir?
Binalarda, dairelerin digital uydu yayınlarından toplu olarak faydalanmaları için kurulan, çanak kirliliğini önleyen çevreci bir uydu sistemidir. 2-) Hangi kanallar izlenebilir? Digital uydu alıcısı olan daire, Türksat uydusundan yayın yapan 250+ Türk kanalı ile Hotbırd uydusundan yayın yapan 1000+ yabancı kanalı digital görüntü & ses kalitesiyle izleyebilir. (Sistem isteğe göre digitürk Uydusunun (EutelsatW3) yayınlarını alabilecek şekilde kurulabilir. Bu şekildeki kurulumlarda daire digitürk abonesi ise, diğer uydu yayınlarının yanı sıra digitürk kanallarınıda izleyebilir).

2-) Hangi kanallar izlenebilir?
Digital uydu alıcısı olan daire, Türksat uydusundan yayın yapan 250+ Türk kanalı ile Hotbırd uydusundan yayın yapan 1000+ yabancı kanalı digital görüntü & ses kalitesiyle izleyebilir. (Sistem isteğe göre digitürk Uydusunun (EutelsatW3) yayınlarını alabilecek şekilde kurulabilir. Bu şekildeki kurulumlarda daire digitürk abonesi ise, diğer uydu yayınlarının yanı sıra digitürk kanallarınıda izleyebilir).

3-) Bu yayınlar paralı mıdır? Hayır, bu yayınları herhangi bir ücret ödemeden izleyebilirsiniz. Uydudan yayın yapan kanalların çoğunluğu ücretsiz yayınlardır. Ayrıca uydudaki şifreli yayınları izlemek isteyenler, abone olarak bazı özel kanalları izleyebilir.(+18 yetişkin kanalları, maç yayınları gibi).

4-) Merkezi uydu sistemi kurmak için binaya ne yapılıyor? İki adet uydu antenini, binanın çatısına kurup sistem merkezini de binanın asansör dairesi gibi korunaklı bir alanına monte ediyoruz.(Digitürkte isteniyorsa 3. bir uydu anteni kurulur ve sistem dağıtım ekipmanları buna göre kullanılır).

5-) Anten kabloları dairelere nasıl ulaştırılıyor? Binaların çatılarında yapılan işlemler standart olsa da, sistem merkezinden dairelere kablo çekimi, binaların mimari ve altyapı farklılıklarından dolayı değişiklikler göstermektedir.Genelde kablo yolu olarak bina havalandırmaları veya şaft boşlukları kullanılmakla birlikte bir kısım binalarda merdiven boşlukları veya dış cepheler kablo yolu olarak kullanılmaktadır. Fakat buralarda yapılan işlemlere ilave olarak ortak mahallere kablo kanalı monte etmek gerekmektedir. Bu gibi durumlarda daire başı maliyet biraz yükselmektedir.